Ledigt jobb: Restaurangbiträde
- Jobb
- Deltidsjobb på populär lunchbowl restaurang
Deltidsjobb på populär lunchbowl restaurang
Confort Food ABStockholms län, Stockholm
Tidigare erfarenhet är önskad
Vi söker en glad och positiv person som kan ha all kontakt med gästerna i kassa och telefon. Du klarar av att ha många bollar i luften under stress osv.
Start för denna tjänst är ca 12 januari då vi är igång igen efter jul.
Jobbet är en halvtidstjänst, 4 timmar per dag. Endast mån-fre och tiderna mån-tor 9:30-13:30 och fredagar 10-14. (Vi kan flexa lite om det passar dig bättre.)
Flytande svenska är ett krav för denna tjänst och du behöver kunna engelska.
Arbetsuppgifterna inkluderar att sköta kassan, telefon, packa ordrar och hjälpa till med lättare köksjobb som att skära avocado, till exempel. Du är ett allt-i-allo, och det är väldigt många bollar i luften så du bör gilla att ha mycket att göra och känna dig självsäker i mötet med gästerna. Erfarenhet av restaurang är ett krav. Noggrannhet är extremt viktigt då vi packar många beställningar per dag och det är allergier och specialkost som måste märkas rätt.
Lön följer kollektivavtal.
Vi har stängt under jul, nyår, 4 veckor på sommaren samt röda dagar.
Du bör ha en grundkunskap om allergier och mat eller vara otroligt snabblärd.
Vi är en populär lunchbowl restaurang med högt tempo!
Inga besök eller samtal till restaurangen. Skicka din CV och berätta varför just du skulle passa in på denna tjänst. Vi vore tacksamma att hitta den som trivs bra med just 4 timmar per dag hos oss då vi ej har heltid för denna tjänst.
Du ansöker på [email protected]
All kontakt om detta jobb går till: [email protected]
Jobbtyp: Deltid
Erfarenhet: behövs
🖐 Passar detta jobb någon du känner?
Andra jobb inom samma område
Kanske kan det vara dags att bredda sökningen med dessa lediga jobb
-
Restaurang- och köksbiträden m.fl.
Burger King (Nordic Service Partners AB)
Lör, 20 dec 2025 - 19:43